Zadbajmy razem o Twoje włosy

18/07/2018

Mimo częstych wizyt u fryzjera co jakiś czas masz swój "Bad hair day"?
Sprawdź co może mieć wpływ na to, że Twoje włosy nie układają się tak, jakbyś tego chciała.

1. Zły dobór produktów do pielęgnacji włosów - niestety pora spojrzeć prawdziwe w oczy - szampony i odżywki drogeryjne nigdy nie będą tak skuteczne i wydajne jak te z profesjonalnych linii fryzjerskich. Kosmetyki polecane przez fryzjera czy trychologa zostaną dobrane nie tylko ze względu na kolor włosów, ale przede wszystkim na ich strukturę, porowatość, stan skóry głowy, częstotliwość przetłuszczania się włosów, problemy skórne i wiele innych czynników. Skonsultuj swoją codzienną pielęgnację z fryzjerem w naszym salonie, a gwarantujemy, że efekt zabiegów wykonywanych przez stylistów będzie utrzymywał się dłużej.

2. Nieodpowiedni sposób mycia włosów. Zastanawiasz się pewnie jaka może być filozofia w myciu włosów, woda, odrobina szamponu i gotowe. Jednak od tego procesu zależy bardzo wiele, warto zwrócić uwagę, żeby odpowiednio oczyszczać swoje włosy.
 Temperatura wody - mycie włosów w zbyt gorącej wodzie może być powodem utraty blasku, jednak zbyt niska temperatura wody wpłynie na to, że łuski włosów nie rozchyla się przez co wniknięcie w głębszą strukturę włosa substancji pielęgnujących z odżywek czy masek będzie niemożliwe.
Dokładne mycie włosów - staraj się podczas każdego mycia zafundować sobie delikatny masaż skóry głowy, to pobudzi mikrokrążenie i sprawi, że mieszki włosów będą mocniejsze. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić - zbyt mocne masowanie może powodować mocniejsze wytarzanie sebum czy podrażnienia.
Nakładanie odżywki - przed aplikacją odżywki na włosy, delikatnie odsącz nadmiar wody, rozmasuj produkt w dłoniach i nałóż na włosy. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy - to nie jest jej przeznaczenie!

3. Szybkie suszenie włosów - jeśli coś jest wykonywane jak najszybciej zazwyczaj nie jest to zdrowe - podobnie jest w przypadku suszenia włosów. Pamiętaj, aby Twoje włosy zachowały blask na początku osusz włosy delikatnie ręcznikiem. Wysusz włosy za pomocą chłodnego nawiewu z suszarki, w odległości ok 30 cm od skóry głowy, rozczesując poszczególne pasma. Pamiętaj, aby unikać spania z mokrymi włosami - łuski włosa są wtedy delikatnie rozchylone i wtedy najłatwiej o mechaniczne uszkodzenia włosów.

4. Farbowanie włosów na własną rękę - po profesjonalnej koloryzacji w salonie myślisz o tym, aby odświeżyć kolor lub ukryć odrosty z wykorzystaniem farb dostępnych w drogerii? Nie jest to najlepsze rozwiązanie, pomijając to, że kolor powinien być dobierany indywidualnie do typu urody, stylu, a nawet charakteru klientki, ważne jest to na jakiej wodzie tlenionej wykonywana jest koloryzacja - stosowane w salonach fryzjerskich farby to produkty, które są zaawansowane technologicznie, mają zalety pielęgnujące, czego brakuje farbom drogeryjnym. Niewiele klientek wie jaką farbę i wodę tlenioną powinny dobrać do aktualnego stanu swoich włosów, ich struktury i porowatości, to zdecydowanie zadanie dla fryzjerów.

Oddaj włosy w nasze ręce, postaramy się zadbać o nie w salonie i doradzić jak najlepiej pielęgnować je w domu!